Айкідо на Чавдар. Айкідо — це вид японського бойового мистецтва, створений на основі декількох шкіл джіу-джитсу; дослівно – шлях («до») гармонії («ай») життєвої енергії («кі»).

Особливості Айкідо на Чавдар

Айкідо славиться своїми пластичними та витонченими рухами, наповненими внутрішньою силою. Майстер айкідо здатний проявити свою силу та швидкість навіть у критичній ситуації. Він досягає перемоги в бою за рахунок здатності порушити рівновагу суперника і посилити його становище больовим прийомом. Такі особливості техніки айкідо вимагають від бійця як фізичної, і психологічної натренованості.

Коли з’явилося айкідо на Чавдар та в Україні.

Айкидо на Чавдар

Айкідо вважається однією з гілок традиційних японських бойових мистецтв. Його засновником є О’Сенсей Моріхей Уєсіба. Саме він у 1883 році в Танабе вперше продемонстрував прийоми айкідо. Але повноцінний розвиток цього єдиноборства розпочався лише у 20-х роках минулого сторіччя. Причому школа айкідо Уєсіби була суттєво змінена. Але найголовніше, до цієї школи бойових мистецтв мали доступ лише перевірені люди.

Масштабний розвиток айкідо розпочався у 50-х роках. Саме тоді це бойове мистецтво, нарешті, було систематизовано та вдосконалено.

А на Печерську секція існує вже понад 10 років. Інші секції також не один рік працюють і набирають обертів серед людей, які хочуть впевненості у завтрашньому дні. Наші тренери мають величезний досвід роботи як з новачками, так і з досвідченими спортсменами, досвід участі в атестаційних семінарах, досвід проведення аттестацій та зборів. У тренуваннях це дуже важливий аспект.

Якщо у вас тренер без солідного життєвого та професійного досвіду, то він не зможе на належному рівні вам допомогти у досягненні ваших цілей з якими ви прийшли на айкідо, адже причини у всіх різні. Одне з перших питань у вас має бути до тренера — це який ваш професійний рівень.

Зброя та екіпірування

В айкідо зброя використовується виключно на тренуваннях. Воно дозволяє відпрацювати техніку, пересування та культуру роботи рук. На тренуваннях допускається використання дерев’яних мечів – боккенів. Також можуть використовуватися дзе (дерев’яні жердини), танто (дерев’яні ножі) та бо (подовжений варіант жердини, поєднаний з нагінату).

Екіпірування бійця складається з трьох основних елементів – дзубону, уваги та обидва. Дзубон – це штани з тканини на основі бавовни з посиленням у ділянці колін. Уваги є особливою курткою, а оби – щільний пояс, який може бути білим, жовтим, червоним, зеленим, синім, коричневим або чорним. Колір пояса залежить від рівня майстерності бійця.

На що звернути увагу при купівлі Кімоно?

  • Кімоно має бути білим та без відтінків.
  • Кімоно має бути трохи більше Вам за розміром. 90% кімоно сідає після кількох прань на 4-8 см. Тому якщо Ваш зріст 174см, сміливо беріть кімоно на зріст 180см.
  • Низ куртки має закривати пах. Також дуже зручним є зав’язки на кімоно, щоб куртка не відчинялася на заняттях.
  • Дуже добре, якщо коліна штанів будуть посилені другим шаром.
  • Кінці пояс після 1-2 оборотів навколо тулуба повинні бути довшими за низ куртки на 10см.

Стилі айкідо у Харківському районі

Айкідо на Чавдар. Секція №1 айкідо у Харківському районі
  • Айкідо Айкікай. Айкікай — це найчисленніший напрямок у айкідо, який бере свій початок безпосередньо від самого Моріхея Уесіби.
  • Айкідо Ёсінкан. Йосинкан — це назва стилю айкідо, дане йому засновником, сенсеєм Годзо Сіодою. Сіода сенсей протягом багатьох років навчався у Марихея Уесіби в Додзьо «Кобукан», однак, після початку Другої світової війни був змушений піти в Армію, де проходив службу в Манчжурії.
  • Кі айкідо (син-син тоїцу). Кі айкідо, яке також широко відоме під назвою «син-син тоїцу», було засноване Коїчі Тохеєм, якого вважають одним із найталановитіших учнів Моріхея Уесіби. Протягом багатьох років майстер був головним інструктором Айкікая, однак після смерті Уесіби старшого він розійшовся у поглядах на систему навчання айкідо з Уесибою молодшим.
  • Реальне айкідо Врачеревича. Реальне айкідо було засноване сербом Любомиром Врачеревичем, який після нетривалих занять айкідо вирішив адаптувати його технічний арсенал під свої професійні завдання. Врачеревич працював охоронцем та охоронцем.

Наші клуби:

Айкідо у Києві
Назва Посилання (Докладніше)
на Оболоні
ТРЦ "Дрім Таун -1" адреса: Оболонський пр. 1б
на Героїв Дніпра
ДНЗ "Радуга", адреса: Прирічна 19Б
на ст.м. Славутич
адреса: вул.Іжевська, 15а
на Ахматовій
Ганни Ахматової, 14а
на Позняках
Школа №309, просп. Петра Григоренка 21-Б, спортазл на 2 поверсі
на Славутичі
д/с «Талантвіль», провулок 1-ий Лісостеповий д.16а
на Осокорках
Київська Інженерна Гімназія, адреса: Княжий затон 12А
на Мішуги
Клуб єдиноборств «Cortez», вул.Олександра Мишуги, 2
на Голосієво
Клуб єдиноборств «Атлет», вул.Академіка Вільямса, 5А
На Васильківській
Школа «Think Global», вул.Академіка Вільямса, 72
на Борщагівці
Шинбукан-додзьо, вул.Симіренка, 5А
на Вокзальній
Спорткомплекс КНУБА (КІСД), Вул.Освіти,3
на Харьківскій
Гімназія 261, адреса: Архітектора Вербицького, 7
на Чавдар
вул.Єлизавети Чавдар, 12
на Мінській
адреса:вул.Маршала Тимошенко, 9