Айкідо для дітей Борщагівка: з скільки років і яка користь?

Скільки років можна віддавати дитину на айкідо? Яку користь воно принесе? Скільки коштують заняття? Відповіді на ці та інші важливі питання читайте у нашій статті. Айкідо по праву вважається філософським видом бойових мистецтв. Воно зміцнює як тіло, а й дух, формує особливий світогляд і вчить вмінню постояти за себе, а завдяки відсутності насильства і агресії батьки часто обирають айкідо для дітей.

Айкідо для дітей Борщагівка. Користь

Чим корисно айкідо для дітей?

  1. Фізичний розвиток . Як і будь-яке бойове мистецтво, айкідо покращує фізичну форму дитини, підвищує її витривалість, удосконалює розтяжку та зміцнює опорно-руховий апарат. До того ж, діти, які займаються айкідо, можуть похвалитися практично ідеальною поставою, яка сьогодні трапляється рідко.
  2. Отримання корисних навичок . Координація, дрібна моторика, контроль над тілом і — найголовніше — вміння безпечно падати: всі ці навички стануть у нагоді вашій дитині не лише на татамі, а й поза нею.
  3. Вміння захистити себе. Айкідо — це насамперед самооборона і на неї спрямовані всі прийоми. Як уникнути удару чи правильно його блокувати? Що робити, якщо нападник більший і сильніший? Як вибратися із захоплення? Які точки допоможуть швидко та ефективно знешкодити супротивника? Займаючись айкідо, дитина навчиться цими речами і завжди зможе захистити себе.
  4. Духовний розвиток. У айкідо пильну увагу приділяється як техніці прийомів, а й психологічної (і навіть філософської) складової бойових мистецтв і життя в цілому. Заняття айкідо виховують у дитині дисциплінованість, повагу до вчителів, звичку не зловживати силою та неконфліктністю. А показові виступи замість змагань та «партнери» замість «противників» не провокують у маленькому айкідоку агресію.
  5. Соціалізація . Незважаючи на те, що айкідо не командний вид спорту, заняття в секції допомагають дитині соціалізуватися. Спілкування з іншими дітьми та сенсеями, хлопчиками та дівчатками, однолітками та людьми старшого віку робить дитину більш відкритою та чуйною, дають необхідний соціальний досвід, а доброзичлива атмосфера партнерства допомагає подолати невпевненість у собі.
Айкідо для дітей Борщагівка
\

Підбиваємо підсумок:

Отже, чи варто віддавати дитину на айкідо? Якщо ви хочете, щоб він ріс упевненим у собі, був урівноваженим і розвивався не тільки фізично, а й духовно, то так, безперечно, варто. Цей вид бойових мистецтв не вимагатиме позамежних вкладень, стане в нагоді в повсякденному житті і стане відмінною базою для іншого виду спорту, якщо в майбутньому дитина зацікавиться чимось новим. А от чого чекати не варто, то це миттєвих результатів: айкідо вимагає вдумливості, старанності та регулярних тренувань. Втім, можете бути впевнені: з досвідченим наставником ваша дитина обов’язково досягне успіхів у цьому єдиноборстві.