Скільки років можна віддавати дитину на айкідо? Яку користь воно принесе?

Айкідо по праву вважається філософським видом бойових мистецтв. Воно зміцнює як тіло, а й дух, формує особливий світогляд і вчить вмінню постояти за себе, а завдяки відсутності насильства і агресії батьки часто обирають айкідо для дітей.

Айкідо для дітей Осокорки

Айкідо для дітей Осокорки. З якого віку?

Засновник айкідо Моріхей Уесіба говорив, що розпочинати заняття оптимально у 12-13 років. Саме цей вік він вважав достатнім для того, щоб дитина змогла зрозуміти основні ідеї та положення цього бойового мистецтва, а також впоратися з техніками.

Звичайно, у більшості секцій існують групи для маленьких дітей, яких батьки вважають за краще віддавати у цей вид спорту вже у 5-6 років. У цьому випадку перші роки занять тренера присвячують загальну фізичну підготовку дітей, розробку м’язів, тренування падінь і початкову теорію айкідо.

Багато досвідчених тренерів рекомендують спочатку віддавати дитину в боротьбу або на карате, де вона зможе розвинути фізичні здібності та отримати перший досвід спарингів, а потім наводити чадо на айкідо.

Яку користь принесе?

Чим корисно айкідо для дітей?

Айкідо для дітей Осокорки
  • Фізичний розвиток. Як і будь-яке бойове мистецтво, айкідо покращує фізичну форму дитини, підвищує її витривалість, удосконалює розтяжку та зміцнює опорно-руховий апарат. До того ж, діти, які займаються айкідо, можуть похвалитися практично ідеальною поставою, яка сьогодні трапляється рідко.
  • Набуття корисних навичок. Координація, дрібна моторика, контроль над тілом і — найголовніше — вміння безпечно падати: всі ці навички стануть у нагоді вашій дитині не лише на татамі, а й поза нею.
  • Духовний розвиток. У айкідо пильну увагу приділяється як техніці прийомів, а й психологічної (і навіть філософської) складової бойових мистецтв і життя в цілому. Заняття айкідо виховують у дитині дисциплінованість, повагу до вчителів, звичку не зловживати силою та неконфліктністю. А показові виступи замість змагань та «партнери» замість «противників» не провокують у маленькому айкідоку агресію.
  • Вміння захистити себе. Айкідо — це насамперед самооборона і на неї спрямовані всі прийоми. Як уникнути удару чи правильно його блокувати? Що робити, якщо нападник більший і сильніший? Як вибратися із захоплення? Які точки допоможуть швидко та ефективно знешкодити супротивника? Займаючись айкідо, дитина навчиться цими речами і завжди зможе захистити себе.
  • соціалізація. Незважаючи на те, що айкідо не командний вид спорту, заняття в секції допомагають дитині соціалізуватися. Спілкування з іншими дітьми та сенсеями, хлопчиками та дівчатками, однолітками та людьми старшого віку робить дитину більш відкритою та чуйною, дають необхідний соціальний досвід, а доброзичлива атмосфера партнерства допомагає подолати невпевненість у собі.