Айкідо для дітей Святошин, тренування проходять за адресою Симиренка 5-А.
Айкідо для дітей Святошин
Більшість батьків, які віддають своїх дітей у ту чи іншу спортивну секцію, не ставлять завдання виростити спортсменів. Більше робиться ставка на те, щоб дитина виросла здоровою і фізично розвиненою. Сьогодні ми поговоримо про дуже цікавий вид спорту, який, як і ушу, відноситься до єдиноборств, і який розвиває не тільки тіло, а й дух. Це айкідо. Для дітей у сучасному світі важливо не тільки бути сильним та вміти захистити себе фізично, а й поводитися так, щоб не провокувати агресію та вирішувати всі питання спокійно та доброзичливо. Ну а якщо все ж таки на тебе нападають фізично або психологічно, то вміти нейтралізувати цей напад. Іншими словами, важливо бути в гармонії з навколишнім світом. Саме цьому й навчають на заняттях у секції айкідо, що у перекладі – «шлях гармонії та сили».
Айкідо та здоров’я
Користь для здоров’я від занять айкідо для дітей незаперечна:

- Прийоми виконуються рахунок переміщень, кидків чи утримань, відходів з лінії атаки. Ударів та блоків у спортивному айкідо немає.
- Дуже велика увага приділяється страховці: вмінню правильно падати і перекидатися. Дитина, що займається айкідо, випадково спіткнувшись або послизнувшись, впаде «за правилами» і, обтрусивши, піде далі без синців та шишок. До того ж навички безпечних падінь, як стверджують фахівці, залишаться у нього на все життя.
- На заняттях багато часу приділяється відпрацюванню стійок із прямою спиною, тому проблеми з порушенням постави у дитини не буде. Айкідо у дії вражає красою та грацією рухів, що нетипово для секцій єдиноборств.
- Спочатку під час занять діти мало втомлюються, т.к. вивчають найпростіші рухи. Потім у міру того, як вони освоюються, підвищується складність тренувань і збільшується навантаження. Результат – організм адаптується до навантажень поступово, що особливо важливо, якщо раніше дитина ніколи не займалася спортом.
- Все тренування діти проводять босоніж на татамі, шорстка та прохолодна поверхня якого сприятливо впливає на ступні ніг та стимулює біологічно активні точки. Це особливо актуально у прохолодну пору року, коли дитина довго змушена перебувати у взутті.
Декілька слів про дисципліну. Японські традиції вимагають дуже суворого дотримання правил поведінки під час заняття. На початку тренування учні сідають на татамі у спеціальній позі (ноги під себе) і кілька хвилин сидять мовчки та нерухомо, налаштовуючись на тренування. Ця вправа вчить фокусувати увагу та концентруватися.
Помічено, що дитина, яка відвідує секцію айкідо, стає більш зібраною та дисциплінованою.