Мисоги – самурайська практика, яку японські воїни застосовували багато століть.

Айкідо Місогі

Практика Місоги:

Суть практики – у тривалому перебування у холодній воді з наступною медитацією особливої позі і повторенням священних текстів, сприяють очищенню.

Також практика мисоги передбачала особливу систему дихання, в якій застосовувалися металеві дзвіночки та скандування певних складів. Таке дихання у поєднанні зі скандуванням і дзвоном дзвіночків занурювало самурая в особливий транс, що забезпечує виняткову ясність сприйняття реальності та високу концентрацію уваги та життєвих сил.

У перекладі назва практики означає «очищення людської свідомості та фізичного тіла» («Мі» — людські тіло і свідомість, «Со» — божественна свідомість, «Гі» — чистота сприйняття та ясність думки).

У незміненій формі Місоги збереглася до наших днів. Її застосовують послідовники Ітікукай – школи бойових єдиноборств, заснованої в 1922 році та присвяченої пам’яті знаменитого самурая Ямаоке Тессю. Адепти школи діляться секретами Місоги з усіма бажаючими, але лише за умови, якщо неофіт оформив обов’язкову медичну страховку.

У зміненому вигляді Місогі популяризував майстер айкідо Коїті Тохей. Він відмовився від найважчих елементів Місоги і зробив її доступною для ширшого кола бажаючих. Практикувати цю форму Місоги може будь-який айкідок, не ризикуючи нашкодити своєму здоров’ю.

Місоги – це:

  • видалення забруднень;
  • усунення перешкод;
  • упорядкування сприйняття;
  • звільнення від негативного мислення;
  • досягнення стану блискучої чистоти;
  • усвідомлення завершеності;
  • шлях до чесноти.

Людина, яка регулярно займається Місоги, шукає шлях до свого початку, до моменту, де немає кордону між ним і Всесвітом і можна пізнати справжню істину буття.