Карате для дітей – це система самозахисту, яка виключає використання зброї. Незважаючи на поширену думку про те, що карате виникло в Японії, це не так. У початковій версії «карате» означає «китайська рука».

Карате для дітей Київ

Напрямки карате для дітей Київ

У ХХІ столітті виділяють сотні напрямків карате. Конкретного числа немає. Історично склалося так, що від чужинців приховувалась сутність єдиноборства, тому неможливо точно сказати, скільки всього налічується сформованих напрямків. До речі скажемо, що засновник школи карате Гітін Фунакосі був проти поділу єдиноборства на підвиди. Однак, поділ все ж таки відбувся.

Перерахуємо популярні стилі в карате:

1.Карате шотокан (засновником стилю визнають Гітіна Фунакосі).
2.Годзю-рю карате.
3.Вадо-рю (Хіронорі Оцука — засновник).
4.Сіто-рю.
Це найстаріші стилі карате. Крім них сформовано нові різновиди. До них відносять:

1.Карате кекушинкай (Ояма Масутацу).
2.Ашихара карате.
3. Косики карате і т.д.

З якого віку

Карате для дітей Київ

Займатися підготовкою до навчання карате можна вже з 5 років. У містах є спеціальні секції, до яких набирають дітей для занять із гімнастики, розтяжки. Крім того, на них тренується пам’ять та увага дитини, адже вони знадобляться надалі під час навчання карате. На заняттях діти навчаються слухняності та дисципліни. Ці якості знадобляться їм у боротьбі, а й у житті.

Віддавши дитину на підготовчі курси з карате, не можна чекати від неї, що вона усвідомлюватиме важливість занять. Діти у цьому віці ще не здатні серйозно сприймати багато речей. До 7-9 років розуміння важливості навчання почне приходити. Саме в цей період дитину варто переводити у спеціалізовані курси з карате.

Хлопчики та дівчатка

Незважаючи на відсутність стереотипної думки, варто взяти до уваги, що в ранньому віці дівчаткам краще навчається, ніж хлопчикам. Згідно з дослідженнями, проведеними університетом Міссурі, дівчатка суттєво випереджають хлопчиків у розвитку. У дослідницькій вибірці брали участь 300 дітей, які навчаються з 1-го до 6-го класу.

Карате для дітей Київ

Дівчаткам властиво вдумливо, методично, ретельно освоювати фундаментальну техніку цього виду єдиноборства. У зв’язку з цим ката та кіхон доступні для них вже з 4-річного віку.

Навпаки, хлопчикам у такому ранньому віці дуже складно зосередитися на вивченні методики. Особливо це стосується гіперактивних дітей. Їхньої уваги вистачає максимум на 5 хвилин. Тому замість освоєння бази карате краще спрямувати зусилля на фізичну підготовку дитини.

З 6 років батькам можна і потрібно віддавати хлопчаків до спеціалізованої секції для вивчення методики карате. Проте, їхній інтелектуальний потенціал все ж таки поступатиметься жіночому років до 9. Після цього порога хлопчики починають «наздоганяти» дівчаток і ставати успішнішими.

Підбиваємо підсумок:

Карате для дітей — вид спорту, що приводить не лише тіло, а й дух у гармонію. Незважаючи на те, що існує багато стилів карате, всі вони вчать одному різними способами. Карате не поділяється на чоловічий чи жіночий вид спорту, він однаково доступний обох категорій. Якщо ви чекаєте від свого чада професійних перемог, займіться його підготовкою до початку навчання, записавши на підготовчі заняття в 4-5 років. Також не упускайте з уваги бажання самої дитини займатися саме карате. Можливо, вашому чаду це не до душі, тоді всі зусилля батьків зробити з дитини каратеки будуть марні.

Каратэ для детей — это система самозащиты, исключающая использование оружия. Не смотря на распространенное мнение о том, что каратэ возникло в Японии, это не так. В первоначальной версии «каратэ» означает «китайская рука».

Карате для дітей Київ